Najczęściej zadawane pytania
Odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące naszych komponentów RF, mikrofalowych i milimetrowych – od zamówienia przez dostawę po serwis.
Zamówienie i oferta
Jak mogę poprosić o wycenę?+
Zapytanie można złożyć za pomocą naszego formularza kontaktowego lub wysyłając e-mail na adres info@bq-microwave.de. Prosimy podać producenta, model oraz ilość sztuk. Jeśli nie znajdują Państwo konkretnego produktu, wystarczy przesłać nam wymagania techniczne – zweryfikujemy specyfikację i doradzimy przy wyborze odpowiednich komponentów. Zazwyczaj odpowiadamy z konkretną ofertą w ciągu jednego dnia roboczego.
Czy istnieje minimalna wartość zamówienia?+
Tak. Minimalna wartość zamówienia wynosi 250 € netto. W przypadku zamówień o niższej wartości pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 25 €. Pokrywa ona koszty administracyjne i logistyczne przy bardzo małych dostawach.
Kim są Państwa typowi klienci?+
Dostarczamy komponenty do instytutów badawczych, uniwersytetów, producentów systemów obronnych i satelitarnych, laboratoriów 5G/6G oraz producentów OEM z sektora testów i pomiarów, a także kompatybilności elektromagnetycznej (EMC). Klienci indywidualni nie należą do naszej grupy docelowej.
Czy mogę zamówić próbki lub komponenty ewaluacyjne?+
Tak. W przypadku projektów badawczo-rozwojowych oferujemy – w zależności od producenta i komponentu – próbki lub płytki ewaluacyjne. Prosimy skontaktować się z nami z opisem zastosowania, zweryfikujemy dostępność u producenta.
Dostawa i cło
Jaki jest czas dostawy?+
Nie ma jednego standardowego czasu realizacji. Komponenty magazynowe z USA i Chin mogą być dostarczone w ciągu 1–2 tygodni. Komponenty niemagazynowe w zakresie koncentrycznym – moduły, kable, przełączniki, wzmacniacze – typowo wymagają 4–6 tygodni. Moduły i systemy niemagazynowe w zakresie fal milimetrowych potrzebują około 8–12 tygodni. Dokładny termin dostawy dla zamówionych produktów podajemy w ofercie.
Czy ceny zawierają odprawę celną?+
Tak. W naszych cenach uwzględnione jest już 3,7% cła. Towary otrzymują Państwo bez konieczności dodatkowej odprawy celnej – DDP, franco domicylu w ramach UE.
Czy dostarczacie do całej Europy?+
Tak. Dostarczamy do wszystkich krajów UE oraz do Szwajcarii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Nasz obszar sprzedaży obejmuje całą Europę łącznie z UK.
W jaki sposób pakujecie i wysyłacie komponenty?+
Do komponentów RF i mikrofalowych stosujemy opakowania antystatyczne, indywidualnie zabezpieczone zgodnie z wytycznymi danego producenta. Wysyłka odbywa się transportem lotniczym (international) lub kurierem UPS, DHL Express, DPD (Europa) – zawsze z pełnym śledzeniem przesyłki i ubezpieczeniem.
Płatność
Jakie formy płatności akceptujecie?+
Standardową formą płatności jest przelew bankowy na podstawie faktury. W przypadku pierwszych zamówień lub określonych sytuacji możemy wymagać przedpłaty. W transakcjach B2B nie oferujemy płatności kartą kredytową, PayPal ani poleceniem zapłaty.
Jaki jest termin płatności?+
Standardowy termin płatności wynosi 14 dni netto od daty faktury. Inne terminy można ustalić indywidualnie.
Produkty i producenci
Których producentów reprezentujecie?+
Prowadzimy portfolio ponad 17 wyspecjalizowanych producentów z zakresu RF, mikrofal i fal milimetrowych, m.in. AT Microwave, Vaunix, TMYTEK, Magvention, Elmika, SHX, Rofea i wielu innych. Pełny wykaz znajduje się na naszej stronie producentów.
Do jakich częstotliwości dostarczacie komponenty?+
Nasz asortyment obejmuje zakres od DC do ponad 1700 GHz (WR-0.65). W zakresie falowodowym pokrywamy wszystkie standardowe pasma od WR-2300 do WR-0.65. W zakresie koncentrycznym dostarczamy komponenty do 145 GHz.
Jakie rozmiary falowodów prowadzicie (standardy WR)?+
Dostarczamy komponenty falowodowe we wszystkich popularnych rozmiarach WR od WR-2300 do WR-0.65 oraz w szerokopasmowych standardach dwugrzebieniowych WRD od WRD-180 do WRD-180C24. Pełne zestawienie standardów WR i WRD z zakresami częstotliwości znajduje się w następnym pytaniu.
Co oznaczają oznaczenia WR (WR-28, WR-10, WR-0.65)?+
Oznaczenie WR (Waveguide Rectangular) zgodne ze standardem EIA opisuje wymiary wewnętrzne prostokątnego falowodu. Liczba odpowiada szerszemu wymiarowi wewnętrznemu w setnych cala – WR-10 oznacza więc 0,10 cala czyli 2,54 mm. Wraz z mniejszą liczbą WR rosną użyteczne częstotliwości, ponieważ mniejsze falowody mogą przenosić wyższe częstotliwości. Poniższa tabela przedstawia wszystkie popularne standardy WR od 320 MHz do 1,7 THz z zakresami częstotliwości i typowymi zastosowaniami:
| Falowód | Zakres częstotliwości | Oznaczenie / Zastosowanie |
|---|---|---|
| WR-2300 | 0,32 – 0,49 GHz | UHF |
| WR-2100 | 0,35 – 0,53 GHz | UHF |
| WR-1800 | 0,43 – 0,62 GHz | UHF |
| WR-1500 | 0,49 – 0,74 GHz | UHF |
| WR-1150 | 0,64 – 0,96 GHz | UHF |
| WR-1000 | 0,75 – 1,10 GHz | L-Band |
| WR-770 | 0,96 – 1,45 GHz | L-Band |
| WR-650 | 1,12 – 1,70 GHz | L-Band, R-Band |
| WR-510 | 1,45 – 2,20 GHz | L-/S-Band |
| WR-430 | 1,70 – 2,60 GHz | S-Band |
| WR-340 | 2,20 – 3,30 GHz | S-Band |
| WR-284 | 2,60 – 3,95 GHz | S-Band |
| WR-229 | 3,30 – 4,90 GHz | C-Band |
| WR-187 | 3,95 – 5,85 GHz | C-Band |
| WR-159 | 4,90 – 7,05 GHz | C-Band |
| WR-137 | 5,85 – 8,20 GHz | C-Band |
| WR-112 | 7,05 – 10,0 GHz | X-Band |
| WR-90 | 8,20 – 12,4 GHz | X-Band |
| WR-75 | 10,0 – 15,0 GHz | Ku-Band |
| WR-62 | 12,4 – 18,0 GHz | Ku-Band |
| WR-51 | 15,0 – 22,0 GHz | K-Band |
| WR-42 | 18,0 – 26,5 GHz | K-Band |
| WR-34 | 22,0 – 33,0 GHz | Ka-Band |
| WR-28 | 26,5 – 40,0 GHz | Ka-Band, Satcom |
| WR-22 | 33,0 – 50,0 GHz | Q-Band |
| WR-19 | 40,0 – 60,0 GHz | U-Band |
| WR-15 | 50,0 – 75,0 GHz | V-Band, 5G mmWave |
| WR-12 | 60,0 – 90,0 GHz | E-Band, Backhaul, Automotive Radar |
| WR-10 | 75,0 – 110 GHz | W-Band, Automotive Radar |
| WR-8 | 90,0 – 140 GHz | F-Band |
| WR-6.5 | 110 – 170 GHz | D-Band, badania 6G |
| WR-5.1 | 140 – 220 GHz | G-Band |
| WR-4.3 | 170 – 260 GHz | H-Band |
| WR-3.4 | 220 – 330 GHz | J-Band, badania THz |
| WR-2.8 | 260 – 400 GHz | Badania THz |
| WR-2.2 | 325 – 500 GHz | Badania THz |
| WR-1.9 | 400 – 600 GHz | Submilimetrowe |
| WR-1.5 | 500 – 750 GHz | Submilimetrowe |
| WR-1.2 | 600 – 900 GHz | Submilimetrowe |
| WR-1.0 | 750 – 1100 GHz | Submilimetrowe |
| WR-0.65 | 1100 – 1700 GHz | Submilimetrowe |
Czym są falowody dwugrzebieniowe WRD?+
WRD oznacza Waveguide Rectangular Double-Ridged – prostokątny falowód z dwoma wewnętrznymi grzebieniami, który umożliwia znacznie szersze pasmo użytkowe niż standardowy WR (typowo 2:1 do 3,6:1). Liczba w oznaczeniu podaje dolną granicę częstotliwości w 100 MHz – WRD-350 rozpoczyna się więc od 3,5 GHz. Falowody WRD stosuje się tam, gdzie wymagana jest szerokopasmowa transmisja w jednym falowodzie, np. w antenach EMC, zestawach testowych, wzmacniaczach szerokopasmowych i systemach pomiarowych.
| Falowód | Zakres częstotliwości | Szerokość pasma |
|---|---|---|
| WRD-180 | 1,8 – 4,5 GHz | 2,5:1 |
| WRD-200 | 2,0 – 4,8 GHz | 2,4:1 |
| WRD-250 | 2,6 – 7,8 GHz | 3,0:1 |
| WRD-350 | 3,5 – 8,2 GHz | 2,4:1 |
| WRD-475 | 4,75 – 11,0 GHz | 2,3:1 |
| WRD-500 | 5,0 – 18,0 GHz | 3,6:1 |
| WRD-580 | 5,8 – 16,0 GHz | 2,75:1 |
| WRD-650 | 6,5 – 18,0 GHz | 2,75:1 |
| WRD-750 | 7,5 – 18,0 GHz | 2,4:1 |
| WRD-110 | 11,0 – 26,5 GHz | 2,4:1 |
| WRD-180C24 | 18,0 – 40,0 GHz | 2,2:1 |
Jakie złącza są dostępne (SMA, 2.92 mm, 1.85 mm, 1.0 mm)?+
Dostarczamy komponenty ze wszystkimi popularnymi złączami RF i precyzyjnymi: SMA (do 18 GHz), 3.5 mm (do 26 GHz), 2.92 mm / K (do 40 GHz), 2.4 mm (do 50 GHz), 1.85 mm / V (do 67 GHz), 1.0 mm (do 110 GHz) oraz kołnierzami falowodowymi we wszystkich standardowych rozmiarach. Dostępne interfejsy dla danego modelu znajdują się w jego karcie katalogowej – prosimy o kontakt.
Czy macie komponenty do zastosowań 5G/6G?+
Tak, w całym spektrum 5G/6G. Do 5G FR1 (Sub-6 GHz), Wi-Fi i dolnego pasma FR2 dostarczamy programowalne przez USB komponenty testowe Vaunix – tłumiki, przesuwniki fazowe, przełączniki oraz generatory sygnałów w zakresie 0,5 MHz do 40 GHz, idealne do symulacji kanałów, testów phased array i zastosowań heterodyny lokalnej. Do 5G FR2 (mmWave) TMYTEK oferuje z systemem BBox-Beamformer i rodziną konwerterów częstotliwości UD-Box pełne pokrycie FR2 od 24 do 44 GHz, obejmujące wszystkie pasma n257–n261. Do badań 6G w paśmie D (110–170 GHz, WR-6.5) i wyżej prowadzimy moduły mmWave od AT Microwave, Magvention i Elmika oraz odpowiednie komponenty falowodowe do zakresu sub-THz. W ten sposób pokrywamy 5G/6G od testów Sub-6 GHz przez beamforming FR2 po badania submilimetrowe w jednym portfolio.
Czy oferujecie rozwiązania niestandardowe?+
Tak. Wielu naszych producentów wykonuje komponenty na zamówienie – czy to pod kątem zakresu częstotliwości, mocy, złączy czy mechaniki. Prosimy skontaktować się z nami bezpośrednio ze swoimi wymaganiami, sprawdzimy wykonalność i uzyskamy wycenę od producenta.
Czy macie karty katalogowe i pliki CAD?+
Karty katalogowe są zazwyczaj przekazywane razem z ofertą. Można je w każdej chwili zamówić e-mailem lub pobrać ze stron produktowych poszczególnych producentów. Modele CAD (STEP/IGES) udostępniamy na życzenie w porozumieniu z producentem.
Jaka jest różnica między falowodami a linią koncentryczną?+
Linia koncentryczna prowadzi sygnał przez dwa współosiowe przewodniki (rdzeń wewnętrzny i ekran zewnętrzny) – jest elastyczna, kompaktowa i przydatna do częstotliwości do ok. 110 GHz. Falowód to pusty, zazwyczaj prostokątny kanał metalowy, w którym rozchodzą się fale elektromagnetyczne. Falowody mają znacznie mniejsze tłumienie, wytrzymują wyższe moce i są standardem w zakresie fal milimetrowych (typowo od 26 GHz). Linie koncentryczne stosuje się w okablowaniu i niższych częstotliwościach, falowody w zastosowaniach mmWave, satelitarnych i terahercowych.
Serwis i gwarancja
Czy oferujecie doradztwo techniczne?+
Tak. Nie jesteśmy tylko dystrybutorem, ale partnerem technicznym i doradzamy Państwu przy wyborze komponentów, rozmiarze falowodu, planowaniu częstotliwości oraz doborze interfejsów w ramach naszych możliwości. W przypadku bardziej złożonych pytań technicznych, zagadnień programowych lub specjalistycznych zastosowań, bezpośrednio angażujemy producentów, aby uzyskać Państwo najlepszą odpowiedź.
Jak przebiega gwarancja i reklamacja?+
Obowiązują warunki gwarancyjne danego producenta, zazwyczaj 12 miesięcy od dostawy. Na życzenie przedłużona gwarancja jest zwykle możliwa za dodatkową opłatą i po indywidualnym uzgodnieniu z producentem – prosimy wspomnieć o tym podczas składania zapytania ofertowego. W przypadku reklamacji obsługujemy całą sprawę po Państwa stronie: przesyłają nam Państwo towar, koordynujemy z producentem i dostarczamy wymianę lub naprawę.
O firmie bq-microwave
Od kiedy działa bq-microwave?+
Firma bq-microwave została założona w 2011 roku i od tego czasu działa jako wyspecjalizowany dystrybutor europejski komponentów RF, mikrofalowych i fal milimetrowych. Obecnie reprezentujemy ponad 17 producentów w całej Europie.
Gdzie znajduje się siedziba bq-microwave?+
Nasza siedziba znajduje się w 71549 Auenwald, Niemcy (Hohe Str. 23). Stąd obsługujemy klientów w całej Europie.
W jakich językach mogę się z Państwem skontaktować?+
Główne języki komunikacji to niemiecki, angielski i niderlandzki. Nasza strona internetowa jest dostępna w 12 językach europejskich – odpowiadamy na zapytania pisemne w każdym z tych języków.